Od poniedziałku do czwartku: 7:00-15:30 | piątek 7:00-13:00  | sprzedaz@formee.pl 

Powierzchnie
elementów

dalej

Jeśli strona ściany  pozostaje widoczna, standardowy projekt przewiduje jej wygładzenie. W związku z tym został sklasyfikowany sposób jej zatarcia lub wygładzenia. Poniższe informacje dotyczą produktów oferowanych przez naszą firmę. Postanowienia ogólne:

  • powierzchnia pod malowanie wymaga dodatkowej obróbki;
  • powierzchnia nie jest wykonana z betonu architektonicznego (licowego) i od strony formy odpowiada powierzchni w klasie SB2;
  • dopuszczalne jest nakładanie warstw naprawczych w celu wykonania napraw lub uzupełnień.

Powierzchnia zatarta

Typowa powierzchnia do wykonania elementów zewnętrznych. Jest to powierzchnia szorstka, zatarta zacieraczką mechaniczną na ostro. Widoczne są przetarcia spowodowane wyrównywaniem powierzchni zacieraczką mechaniczną – początki i przejścia ruchu tarczą. Struktura powierzchni nie jest jednolita. Z powodu nadmiaru wody częściowo widoczna jest tzw.  “pomarańczowa skórka”.

Powierzchnia wygładzona

Typowa powierzchnia do wykonania elementów wewnętrznych. Jest to powierzchnia zatarta zacieraczką mechaniczną. Ma ona fakturę lekko chropowatą, gładką i nierównomierną. Widoczne są drobne przetarcia zacieraczką mechaniczną powstałe podczas procesu wyrównywania powierzchni. Jej barwa jest niejednolita szara. Mogą wystąpić plamy, smugi lub przetarcia od zacieraczki – nie jest to wadą elementu, ani nie podlega naprawie. Falistość wykonania powierzchni to +/- 5mm.

Powierzchnia od strony formy

Typowa powierzchnia do wykonania elementów wewnętrznych. Jest to powierzchnia od strony stalowej formy. Ma ona fakturę  gładką i równomierną. Jej barwa jest jednolita szara. Mogą wystąpić plamy, smugi  – nie jest to wadą elementu, ani nie podlega naprawie. 

Powierzchnia z betonu płukanego

Typowa powierzchnia do wykonania elementów elewacyjnych, ozdobionych kamieniem jeziornym.  Jest to powierzchnia wykonana od strony formy.  Możliwe jest wystąpienie różnych odcieni kamienia.